
Még csak 4 éve indult, de Evan Spiegel mára egy egészen csábító lehetőséggé pumpálta applikációját.
Úgy tartják, hogy Evan Spiegel, a Snapchat CEO-ja jelenleg annál a kronológiai pontnál áll, ahol Mark Zuckerberg állt 2012-ben, mielőtt először tőzsdére vitte volna a Facebookot, ugyanis előreláthatóan idén a Snapchat is megteszi ezt. Ezt viszont fele annyi idő alatt érte el, mint a Zuckerbeg, mivel a Snapchat csupán 4 évvel ezelőtt indult.
A mára már napi 100 millió felhasználóval büszkélkedhető applikáció 15 hónapja indította az első fizetett hirdetést, mára pedig egyre több hirdető figyel fel rájuk.
Hogyan folyt bele a Snapchat a reklámiparba?
- 2014. októberében az Universal Pictures horrorfilmje, az Oujia promózta magát először a Snapchaten, majd egy hónapra rá a Samsung szponzorálásában lehetett élőben követi az American Music Awards-ot.
- 2015 első hónapjában a Snapchat bejelentette, hogy a reklámjaiknak ára van, méghozzá 750.000 amerikai dollár/hirdető, ezt viszont később lejjebb vitték.
- Májusban már a Jurassic World alkotói is a platformon hirdették a filmet, olyan márkákhoz csatlakozva, mint a Ritz, a BMW, a CNN, a T-Mobile vagy a McDonald’s.
- A júniusi Cannes Lions-on Spiegel bejelentette, hogy ügynökséget indít a WPP-vel és a Daily Mail-lel, Truffle Pig néven.
- Októberben kijöttek a Sponsored Lens koncepciójával, amivel a márkák kvázi reklámfelületet bérelhettek a felhasználóktól speciális filterekért cserébe.
- Idén januárban a Snapchat elkezdett egy saját fejlesztői platformon dolgozni, amivel még jelentősebben növelheti befolyását a reklámiparban.
Min kéne még szakmailag változtatni?
Természetesen a Snapchat még koránt sem tökéletes ilyen szempontból, többen is illették kritikával, legfőképpen az átláthatatlansága és a követhetetlensége miatt. Az Adweek összegyűjtötte, hogy egyes ügynökségek milyen javaslatokkal éltek a platform fejlesztését illetően.
- Lehetne kicsit könnyebb a bejutás. Jelenleg vagy nagyon sokat fizetsz, vagy kimaradsz belőle.
- Lehetnének személyre szabhatóbbak a hirdetések. A custom hirdetések kihagyhatatlan elemei a kreatív folyamatoknak.
- Lehetnének Snapcode-ok. A kódok generálásával jelentősen megnőhetne a használat, ezzel kapcsolatban már volt is egy kezdetleges próbálkozás.
- Lehetnének valósabb nézettségi számok. Egyelőre még nincs szabályozva, hogy mi számít egy megtekintésnek, illetve homályosak a nézettségi mérések is.
- Lehetne jobb a célzás. Nehézkes CRM listákból dolgozni, és célzott közönséget elérni a platformon.
- Lehetne jobb az analitika. Jobb mérési lehetőségek = nagyobb bizalom a hirdetőktől = több pénz.
címlapfotó: Time